The Warriors Cup 19 – Official Results

The Warriors Cup 19
Saturday, October 26, 2013
Schuetzen Park
North Bergen

WarriorsCupXIXOct2013-2026

Photos by: Chastity Cortijo
Mixed Martial Arts – Special Events – Real Estate
Photography
www.FightNightPics.com
www.ChastityCortijo.com

NJSACB STAFF
Referees: Coban and Justin Greskiewicz
Judges: Kaensak, Chris Romulo, Willie Rivera and Sue Sanidad
Ringside Physician: Dr. Eric Wurmser
Timekeeper: Julius Proenza
Scorekeeper: John Tito
Inspectors: Steve Cirone, Vincent Dudley, Anthony Lynn, James Smith and Tom Olson

BOUTS

1) 120, Class B
Elena Domracheva 135-662 (Maximum Kru) vs. Giulia D’ Ambrosio 135-710 (Chok Sabai)
Ref: Coban
Judges: Kaensak, Romulo and Sanidad
Domracheva wins split decision in three rounds 30-27 Kaensak, 29-28 Sanidad and 28-29 Romulo.

2) 135, Class B
Jose Medina of 135-707 (Seapeanong Gym) vs. Cody Mahon 133-272 (The Wat)
Ref: Coban
Judges: Sanidad, Romulo and Rivera
Mahon wins unanimous decision in three rounds 29-28, 29-28 and 30-27 Sanidad.

3) 145, Class B
Paul Spera 135-709 (Weapons 9) vs. Danny Rodriguez 130-494 (Maximum Kru)
Ref: Greskiewicz
Judges: Sanidad, Romulo and Rivera
Spera wins unanimous decision in three rounds, 30-26, 30-26 and 30-27 Rivera.

4) 135, Class B
Julianna Silva 133-131 (Cruz MMA) vs. Giovanna Scano 120-433 (Kurt Pellegrino MMA)
Ref: Coban
Judges: Kaensak, Sanidad and Rivera
Scano wins unanimous decision in three rounds 29-26, 29-26 and 29-27 Rivera.

5) 105, Class B
Nicole Salgar 135-660 (Sitan Gym) vs. Nicole Richiusa 133-124 (Weapons 9)
Ref: Greskiewicz
Judges: Kaensak, Sanidad and Rivera
Richiusa wins split decision in three rounds 29-28, 29-28 and 28-29 Rivera.

6) 135, Class B
Hazel Dongui-us 133-133 (Girl Fight) vs. Ameni Carpizo 135-431 (North Jersey Muay Thai)
Ref: Greskiewicz
Judges: Sanidad, Romulo and Rivera
Carpizo wins unanimous decision in three rounds, all three judges 30-27.

7) 180, Class B
Gerarde Smith 132-431 (Wilkie’s Warriors) vs. Jonathan Jones 135-663 (North Jersey Muay Thai)
Ref: Greskiewicz
Judges: Sanidad, Romulo and Rivera
Jones wins via TKO referee stoppage at 1:51 of round one.
Smith suspended 30 days for TKO

8) 155, Class B
Dustin Goard 133-204 (Tidewater BJJ) vs. Mike Trizano 124-458 of (TSMMA)
Ref: Coban
Judges: Kaensak, Romulo and Rivera
Trizano wins unanimous decision in three rounds, all three judges 29-28.

9) 126, Class B
Kylie Noll 114-414 (Sensei Muaythai) vs. Kate Allen 126-659 (Body Arts Gym)
Ref: Coban
Judges: Kaensak, Romulo and Rivera
Allen wins unanimous decision in three rounds 30-26 Kaensak, 29-27 Romulo, and 29-28 Rivera.

10) 155, Class A-no elbows
Jovan Davis 125-627 (Seapeanong Gym) vs. Brandon Cuttino 125-596 (TSMMA)
Ref: Greskiewicz
Judges: Kaensak, Romulo and Sanidad
Davis wins unanimous decision in three rounds 30-27, 30-27 and 29-28 Sanidad.

11) 105, Class A full rules
Melanie Odria 129-109 (Seapeanong Gym) vs. Gianna Smith 129-835 (Five Points)
Ref: Greskiewicz
Judges: Kaensak, Sanidad and Rivera
Smith wins unanimous decision in three rounds, all three judges 30-27.

12) 140, Professional-no elbows
Julio Arce 110-875 (TSMMA) vs. Carlos Lopez 123-096 (Disciple MMA)
Ref: Coban
Judges: Kaensak, Romulo and Sanidad
Arce wins split decision in three rounds 30-27 Sanidad, 29-28 Kaensak and 27-30 Romulo.
Arce suspended 45 days for left eyebrow laceration.

WarriorsCupXIXOct2013-1973

This entry was posted in Events, News & Results and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *